Bilkent Holding kuruluşu olan TEPE BETOPAN A.Ş., 1984 yılında Ankara Beytepe Tesislerinde fabrikasını kurup; TÜRKİYE’de ilk çimentolu yonga levha üretimini Betopan tescilli markasıyla başlattı. 1999 yılında modern teknoloji sistemleri kullanılarak fabrika revize edilince kapasite 2 katına çıkartıldı. 2001 yılında ARHAVİ’de kurulu bulunan diğer Çimentolu Yonga Levha fabrikasını satın alarak, Türkiye’de tek üretici konumuna geldi. TEPE BETOPAN A.Ş., 2008 yılında tüm fabrikalarını Ankara/Bilkent’teki tesisin çatısı altında birleştirerek dünyanın sayılı üreticilerinden biri oldu.

2000 yılında uzun zamandır firma bünyesinde sürdürülen Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen “stabil ve dayanıklı Betopan”, betopanplus® ürün yelpazesine katıldı. Böylece, TEPE BETOPAN A.Ş. 1984 yılından bu yana üretimini ve satışını yaptığı “çimentolu yonga levha” betopan®’ın yanında, betopanplus® ’ın da üretim ve satışını başlatarak teknolojiyi geliştiren firmalar arasındaki yerini aldı

TEPE BETOPAN A.Ş. ilk üretimi olan betopan®’ın yanında betopanplus® ı bünyesine kattıktan sonra, “Ahşap Dokulu yalıpan®” ve “Taş Dokulu taşonit® ” ürünlerini de piyasaya sürdü. Dış cephe levhaları ve giydirme sisteminin gördüğü ilgi ve büyüyen talep üzerine, 2011 yılı ortalarında monolin®, frapan® ve fugalin® ve 2012 yılı başında tuğlapan® ve tuğpan® markalı yeni yüzey dokulu ürünleri de tasarlayıp üretimine başlayan TEPE BETOPAN A.Ş., dünyada kendi sistemini geliştirerek kendine ait farklı ürünler üretebilen nadir firmalardan biridir.

TEPE BETOPAN A.Ş. zaman içinde araştırma-geliştirme faaliyetlerinden aldığı dinamizm ve üretimine verdiği önem ile, levha kalitesinin artmasına ve kullanım yelpazesinin genişlemesine kuruluş olarak ciddi katkılarda bulunmuş ve bulunmaya da devam etmektedir.